“Kujtime që më marrin frymë dalëngadalë”, vëllai i 17-vjeçares së vrarë bën dedikimin e ndjerë (Foto)

Pasditen e djeshme, pas një atentati në Laprakë, mbeti e vrarë 17-vjeçarja Griselda Gjikolaj dhe u plagos 23-vjeçari Erion Benga.

Ngjarja e rëndë tronditi mbarë publikun shqiptarë dhe padyshim familjen e viktimës. Një mesazh tepër prekës është bërë nga vëllai i saj O.GJ 15 vjeç, i cili nëpërmjet një postimi në “Instastory”, shpreh dhimbjen e thellë për humbjen e motrës.

“Nuk prisja të kisha një humbje tjetër aq të thellë, mendova se do kalonim një jetë plot gëzime dhe tani më le vetëm me disa kujtime që më marrin frymë dalëngadalë. Ishe botë më vete për mia dhe do mbetesh plagë në zemër përjetë, u prefsh në paqe dasguria ime, motra ime, të dua pafundësisht”-shkruan vëllai i 17-vjeçares.

Kujtojmë se Gjikolaj u qëllua me një plumb në kokë, ndërsa Bengo, i dashuri i saj mori një plumb në shpatull. Edhe pse i plagosur ai i ka dhënë makinës deri në spitalin e Traumës, në përpjekje për të shpëtuar të dashurën e tij.
Burimi: Shekulli

Abonohuni për të marrë lajmet me notification

Postimi rradhës

Komentet 2 674

 1. plappyDiatdooda says:
 2. gshyCurce says:

  uk dissertation writing services http://dissertationhelpmqa.com/ – dissertation examples dissertations writing services dissertation online examples of dissertation proposals

 3. Cockdaydayignic says:
 4. sacfWouch says:

  proquest thesis search http://thesiswritinghelprha.com/ – thesis advice research methodology thesis writing a phd thesis phd thesis writing service

 5. WofproonaEfferi says:
 6. plappyDiatdooda says:
 7. WofproonaEfferi says:
 8. bfikEnard says:

  prilosec uses http://omeprazoleprilosecjg.com/ – omeprazole magnesium side effects omeprazole omeprazole liquid when to take omeprazole

 9. IonirlScoofflof says:
 10. WofproonaEfferi says:
 11. plappyDiatdooda says:
 12. Cockdaydayignic says:
 13. plappyDiatdooda says:
 14. IonirlScoofflof says:
 15. WofproonaEfferi says:
 16. IonirlScoofflof says:
 17. WofproonaEfferi says:
 18. IonirlScoofflof says: