Tregimi emocionues i Elton John për ditët e fundit të jetës së Freddie Mercury

Legjenda e muzikës rok, Freddie Mercury, ka lënë mbresa sa herë që ka dalë para publikut. Ai ndërroi jetë në vitin 1991 si pasojë AIDS-it, mirëpo kolegët dhe fansat e tij vazhdojnë ta kujtojnë edhe pas kaq shumë vitesh. Njëri prej tyre është Elton John, i cili ka rrëfyer një ngjarje nga ditët e fundit të jetës së këngëtarit.
“Freddie nuk ka folur publikisht për AIDS-in deri në ditën e vdekjes së tij. Edhe pse ishte i gjallë në skenë, jashtë saj ai ishte një person shumë i mbyllur. Për sëmundjen më ka treguar menjëherë pas diagnostikimit në vitin 1987 dhe u preka nga ai lajm”, ka nisur tregimin John.

Më tej, 71-vjeçari ka thënë se kishte parë shumë raste të miqve me AIDS dhe ishte i vetëdijshëm se sa e rrezikshme ishte ajo sëmundje.
“Nuk doja që edhe Freddie t’i përjetonte të njëjtat gjëra, mirëpo e dija se doemos do t’i përjetonte. Ai e dinte se vdekja po i afrohej, mirëpo vazhdoi të performonte dhe jepte gjithçka nga vetja që të mos vërehej asgjë. Mbeti ai karakteri argëtues ashtu si ka qenë gjithmonë”, ka rrëfyer Elton.
John ka theksuar me tej se ndjente dhimbje në secilin takim me Mercury, sepse e vërente që frontmeni i “Queen” po shkatërrohej.
“Kah fundi, trupi i tij ishte i mbuluar me krusta, ndërsa ai ishte thuajse i verbër. Ishte shumë i dobët saqë nuk mund të qëndronte në këmbë. Ditët e fundit duhej t’i kalonte vetëm në thellësinë e shtëpisë së tij, mirëpo ai nuk e donte këtë. Jetoi për të tjerët dhe ditët e fundit i kaloi jashtë. Ndërroi jetë më 24 nëntor, por unë kisha nisur të vuaj shumë më herët për vdekjen e tij”, ka thënë John.

Në testamentin e tij, Freddie ia kishte lënë Eltonit një dhuratë, e cila i ishte dërguar përmes postës disa muaj pas vdekjes së rokerit.
“Në derë më trokiti postier, më dha diçka të mbështjellë dhe shkoi. Kur e hapa dhuratën e pash pikturën e njërit prej artistëve të mi të preferuar. Brenda ndodhej mesazhi i Freddiet, në të cilën shkruante: ‘E nderuara Sharon, mendova se kjo do të pëlqente. Të do Melina. Gëzuar Krishtlindjet!’”, ka vazhduar tregimin e tij John duke shpjeguar se ata kishin nofka për njëri-tjetrin, Elton ishte Sharon, kurse Freddie quhej Melina.
“Qava si fëmijë i vogël. Freddie edhe kur ishte aq i sëmurë ishte aq mik i mirë për të më gjetur një dhuratë të përsosur për Krishtlindje. Madje edhe i vdekur ka ditur të tregojë se çfarë është më e rëndësishme në jetë”, e ka mbyllur tregimin e tij John.

Abonohuni për të marrë lajmet me notification

Postimi rradhës

Komentet 2 535

 1. chismats says:

  Tadalafil api cialis generic http://cialismrxcialis.com cheap soft cialis

 2. Cockdaydayignic says:
 3. viagra without a doctor prescription says:

  (Fox News) – family care doctor is termed as a master cure-all in compensation impotence. Since this remedy is bring in efficient, safe as houses, and extravagant, multifarious people opt for this remedy to crush their erectile dysfunction problem. Identical tablet of viagra without a doctor prescription is recommended via most of the experts. December 31, 2017 12:15

 4. WofproonaEfferi says:
 5. gshyCurce says:

  best dissertation http://dissertationhelpmqa.com/ – best dissertation editing services dissertation editing services reviews digital dissertations dissertation statistics help

 6. Cockdaydayignic says:
 7. vdgdCurce says:

  us essay writers http://customessaywritersfz.com/ – essay writer cheap essay writer essay writer pay to write my essay

 8. Cockdaydayignic says:
 9. WofproonaEfferi says:
 10. plappyDiatdooda says:
 11. bfikEnard says:

  omeprazole side effect http://omeprazoleprilosecjg.com/ – prilosec otc omeprazole vs prilosec omeprazole costco prilosec directions

 12. IonirlScoofflof says:
 13. plappyDiatdooda says:
 14. online viagra says:

  viagra price online viagra buy generic viagra http://canadianpharmacynda.com/

 15. sdsddddddsd says:

  How long does a copyright last on newspaper articles?. . If a service copies newspapers articles and then posts it in a database on the Internet, is there also a copyright on the Internet content?.

  https://www.izmirbilgi.com/

 16. IonirlScoofflof says:
 17. fdfdfdfgfvc says:

  How long does a copyright last on newspaper articles?. . If a service copies newspapers articles and then posts it in a database on the Internet, is there also a copyright on the Internet content?.

  https://www.izmirbilgi.com/

 18. IonirlScoofflof says:
 19. nusundiva says:

  biz cbd

 20. plappyDiatdooda says:
 21. sildenafil says:

  In general, the majototo site is the stabilized work part of the center

 22. Cockdaydayignic says:
 23. IonirlScoofflof says:
 24. WofproonaEfferi says:
 25. plappyDiatdooda says:
 26. plappyDiatdooda says:
 27. IonirlScoofflof says:
 28. WofproonaEfferi says:
 29. canadian pharmacy cialis 20mg says:

  I like this site so much, saved to favorites. “Nostalgia isn’t what it used to be.” by Peter De Vries.